ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ

ՍՊՈՐՏԻ ԵՎ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴՈՒԹՅԱՆ ՀԱՐՑԵՐԻ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ

Օլիմպիական մրցանակակիրներ

Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիրներ
Արսեն Ջուլֆալակյան
Բնակավայր՝  Երևան
Մարզաձև՝  հ/հ ըմբշամարտ
Տարեթիվը՝ 2012
Արմեն Մկրտչյան
Բնակավայր՝  Վեդի
Մարզաձև՝  Ազատ ըմբշամարտ
Տարեթիվը՝ 1996
Ալֆրեդ Տեր Մկրտչյան
Բնակավայր՝  Երևան
Մարզաձև՝   հ/հ ըմբշամարտ
Տարեթիվը՝ 1992
Իսրայել Միլիտոսյան
Բնակավայր՝  Գյումրի
Մարզաձև՝  ծանրամարտ
Տարեթիվը՝ 1988
Ստեփան Սարգսյան
Բնակավայր՝  Վանաձոր 
Մարզաձև՝  Ազատ ըմբշամարտ
Տարեթիվը՝ 1988
Յուրի Սարգսյան
Բնակավայր՝  գ. Գեղակերտ 
Մարզաձև՝  Ծանրամարտ
Տարեթիվը՝ 1980
Սիրվարդ Էմիրզյան
Բնակավայր՝  Երևան
Մարզաձև՝  Ջրացատկ
Տարեթիվը՝ 1980
Աշոտ Կարագյան
Բնակավայր՝  Երևան
Մարզաձև՝ Սուսերամարտ
Տարեթիվը՝ 1980
Վարդան Միլիտոսյան
Բնակավայր՝ Գյումրի
Մարզաձև՝  ծանրամարտ 
Տարեթիվը՝ 1976
Էդուարդ Միքայելյան
Բնակավայր՝  Երևան
Մարզաձև՝  սպորտային մարմնամարզություն
Տարեթիվը՝ 1972
Արմենակ Ալաջաջյան
Բնակավայր՝ Երևան 
Մարզաձև՝ Բասկետբոլ
Տարեթիվը՝ 1964
Իգոր Նովիկով
Բնակավայր՝  Երևան
Մարզաձև՝  Հնգամարտ
Տարեթիվը՝ 1960
Ալբերտ Ազարյան
Բնակավայր՝  Երևան
Մարզաձև՝  սպորտային մարմնամարզություն
Տարեթիվը՝ 1960
Հրանտ Շահինյան
Բնակավայր՝ Երևան
Մարզաձև՝  սպորտային մարմնամարզություն
Տարեթիվը՝ 1952
Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիրներ
Արթուր Ալեքսանյան
Բնակավայր՝ Գյումրի
Մարզաձև՝  հ/հ  ըմբշամարտ
Տարեթիվը՝ 2012
Հռիփսիմե Խուրշուդյան
Բնակավայր՝ Քասախ 
Մարզաձև՝ Ծանրամարտ 
Տարեթիվը՝ 2012
Յուրի Պատրիկեև
Բնակավայր՝  Երևան
Մարզաձև՝  հ/հ ըմբշամարտ
Տարեթիվը՝ 2008
Ռոման Ամոյան
Բնակավայր՝  Երևան
Մարզաձև՝  հ/հ ըմբշամարտ
Տարեթիվը՝ 2008
Տիգրան Վ. Մարտիրոսյան 
Բնակավայր՝  Գյումրի
Մարզաձև՝  ծանրամարտ
Տարեթիվը՝ 2008
Տիգրան Գ. Մարտիրոսյան
Բնակավայր՝ Գյումրի 
Մարզաձև՝ ծանրամարտ 
Տարեթիվը՝ 2008
Գևորգ Դավթյան
Բնակավայր՝  Գյումրի
Մարզաձև՝  ծանրամարտ
Տարեթիվը՝ 2008
Հրաչիկ Ջավախյան
Բնակավայր՝  Վանաձոր
Մարզաձև՝  Բռնցքամարտ 
Տտարեթիվը՝ 2008
Արսեն Մելիքյան
Բնակավայր՝  Երևան
Մարզաձև՝  ծանրամարտ
Տարեթիվը՝ 2000
Դավիթ Համբարձումյան
Բնակավայր՝  Երևան
Մարզաձև՝  ջրացատկ
Տարեթիվը՝ 1980
Խորեն Հովհաննիսյան
Բնակավայր՝  Երևան
Մարզաձև՝  ֆուտբոլ
Տարեթիվը՝ 1980
Սոս Հայրապետյան
Բնակավայր՝ Հրազդան 
Մարզաձև՝    մականախաղ
Տարեթիվը՝ 1980
Աշոտ Կարագյան
Բնակավայր՝ Երևան 
Մարզաձև՝ սուսերամարտ 
Տարեթիվը՝ 1980
Դավիթ Թորոսյան
Բնակավայր՝ Երևան, 
Մարզաձև՝ Բռնցքամարտ , 
Տարեթիվը՝ 1976
Արկադի Անդրեասյան
Բնակավայր՝ Երևան 
Մարզաձև՝ ֆուտբոլ 
Տարեթիվը՝ 1972
Հովհաննես Զանազանյան
Բնակավայր՝ Երևան 
Մարզաձև՝ ֆուտբոլ 
Տարեթիվը՝ 1972
Վալենտին Չեռնիկով
Բնակավայր՝ Երևան 
Մարզաձև՝ սուսերամարտ 
Տարեթիվը՝ 1960